Reklama

Wrażenia wrażego wrażliwca

Wrażenia wrażego wrażliwca

17.02.2014
Czyta się kilka minut
Nie będę odnosił się do owoców ekstazy w Zębie, czyli rozważań premiera, czy większym bohaterem jest złoty medalista, czy wybitny aktor.
O

Olimpiady w Soczi nie oglądam dla zasady, ani w Zębie, ani gdziekolwiek indziej, więc trudno wyrobić sobie zdanie, a i chyba ekscytować się panczenami nie ma po co – wyprostują się na podium. Nie widzę powodów do szerzenia niesnasek pomiędzy równie bliskimi memu sercu reprezentantami kultury a przedstawicielami kultury fizycznej.
Rzuciłem natomiast okiem na ceremonię otwarcia putinowskich igrzysk i zauważyłem prezentację wszechczasowego dorobku rosyjskiego imperium zawierającą się w 33 literach alfabetu. Ciekawe, jak Rosja siebie światu opowiada, czym świat pragnie olśnić. Wybitnych aktorów akurat nie było, ale spostrzegłem Dostojewskiego, Czajkowskiego, Kandinskiego, Malewicza, Nabokowa, Diagilewa, Tołstoja, Czechowa, Chagalla, Puszkina i Eisensteina. Jedenaście literek. Jedna trzecia PR-u! Byli również wynalazcy, Katarzyna II oraz jeżyk we mgle. Natomiast aktorka, dyrygent...

1149

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]