Reklama

Wolny rynek (muzyka Leszka Balcerowicza)

Wolny rynek (muzyka Leszka Balcerowicza)

22.06.2015
Czyta się kilka minut
Tak się złożyło, że zbliża się lato, co kieruje myśli szerokich grup rodaków w wieku poborowym ku wypoczynkowi, czynnemu wypoczynkowi w piątkową bądź sobotnią noc, spędzoną na poznawaniu ciekawych ludzi w możliwie niekrępujący estetycznie sposób.
A

A więc ku disco polo kieruje. W stronę nie tyle Swanna, co w cień zakwitających dziewcząt od razu. Podobno disco polo przeżywa revival, nawet w Krakowie, więc skoro nic, co polskie, nie jest mi obce, a była okazja... Posłuchałem sobie i obejrzałem różne popularności kontrowersyjnego, ale jakże naszego nurtu słowno-muzycznego. Grupa Exaited (pisownia oryginalna) „Już mnie nie jarasz”, Effect „Niezła dżaga”, Extazy „Kakao” i „Nektar z banana”, Selfie „Selfie ze mną zrób”, Boys „Przemyśl swój wybór malutka”, Freaky Boys „Moje serce bije bum bum” – nie ma co, każdy z numerów powala, a imię ich znacznie więcej niż czterdzieści i cztery, a każdy powala na swój sposób, a powalając, skłania do refleksji nad ludzką kondycją nad Wisłą i innymi rzekami Polski, nad stanem pogłowia nad rzekami.

Nie snuję tutaj narracji wyższościowej, bynajmniej, nie będę Marią „Niech-jedzą-ciastka...

2015

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]