Reklama

Wolni od lęku

Wolni od lęku

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Kilka godzin przed uroczystościami na terenie b. obozu w Auschwitz w krakowskich Łagiewnikach poświęcono kościół w sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II.
Ś

Świątynia znajduje się na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” (pisaliśmy o nim w poprzednim numerze „TP”), które zdaniem kard. Dziwisza „jest hołdem złożonym Janowi Pawłowi II, ale także podjęciem dziedzictwa myśli i ducha, jakie nam zostawił”.
– To dziedzictwo nadal inspiruje Kościół oraz miliony uczniów Chrystusa na całym świecie. Chcemy to dziedzictwo twórczo rozwijać, chcemy w jego świetle stawiać czoło nowym wyzwaniom, a także przekazać je następnym pokoleniom – mówił krakowski metropolita. I deklarował: – Tu będziemy zawsze wolni od lęku i tu będziemy starać się uwalniać ludzi od lęku i zagrożeń współczesnego świata.
W uroczystości wzięli udział biskupi, którzy uczestniczyli w zebraniu plenarnym Episkopatu w Wieliczce. Kard. Dziwisz – razem z biskupami Janem Zającem i Tadeuszem Rakoczym – obchodził w Łagiewnikach 50-lecie przyjęcia święceń kapłańskich...

1112

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]