Reklama

Ładowanie...

Wolni od lęku

24.06.2013
Czyta się kilka minut
Kilka godzin przed uroczystościami na terenie b. obozu w Auschwitz w krakowskich Łagiewnikach poświęcono kościół w sanktuarium błogosławionego Jana Pawła II.
Ś

Świątynia znajduje się na terenie Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” (pisaliśmy o nim w poprzednim numerze „TP”), które zdaniem kard. Dziwisza „jest hołdem złożonym Janowi Pawłowi II, ale także podjęciem dziedzictwa myśli i ducha, jakie nam zostawił”.
– To dziedzictwo nadal inspiruje Kościół oraz miliony uczniów Chrystusa na całym świecie. Chcemy to dziedzictwo twórczo rozwijać, chcemy w jego świetle stawiać czoło nowym wyzwaniom, a także przekazać je następnym pokoleniom – mówił krakowski metropolita. I deklarował: – Tu będziemy zawsze wolni od lęku i tu będziemy starać się uwalniać ludzi od lęku i zagrożeń współczesnego świata.
W uroczystości wzięli udział biskupi, którzy uczestniczyli w zebraniu plenarnym Episkopatu w Wieliczce. Kard. Dziwisz – razem z biskupami Janem Zającem i Tadeuszem Rakoczym – obchodził w Łagiewnikach 50-lecie przyjęcia święceń kapłańskich...

1112

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]