Reklama

Wolna Nadia

Wolna Nadia

30.05.2016
Czyta się kilka minut
„To dopiero początek. Wróci do nas jeszcze Krym”, powiedział w minioną środę prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, witając w Kijowie Nadię Sawczenko.
T

Ta 35-letnia porucznik lotnictwa – zatrzymana dwa lata temu przez prorosyjskich separatystów w Donbasie, a następnie skazana przez sąd w Rosji na 22 lata łagru – stała się ikoną ukraińskiej walki z agresją Kremla. W zamian za jej zwolnienie Ukraina odesłała do Moskwy dwóch ujętych żołnierzy GRU. Wymianę tę propaganda Kremla zaprezentowała Rosjanom po swojemu: prezydent Władimir Putin uznał zwolnienie pilotki za „gest humanitarny”, a rosyjskie Ministerstwo Obrony wyparło się wszelkich związków ze swoimi „zielonymi ludzikami”. ©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]