Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Witkacy i Zielona Sowa

Witkacy i Zielona Sowa

21.02.2006
Czyta się kilka minut
O

ODPOWIEDŹ PROF. DEGLERA

Mój artykuł spotkał się z ostrą reakcją Wydawnictwa Zielona Sowa, które zażądało ode mnie przeprosin na łamach "Tygodnika Powszechnego" i przysłało mi tekst tych przeprosin, pod którym miałem się tylko podpisać (tak!), grożąc mi jednocześnie oddaniem sprawy do sądu, jeśli tego nie uczynię. Uzasadnienie owego żądania zawiera pismo Pani Mecenas, opublikowane w "TP" (nr 8/06).

W piśmie tym nastąpiło wyraźne pomieszanie dwóch porządków: prawnego i moralnego. Uczymy studentów, że podstawową powinnością przy wykorzystywaniu cudzych tekstów jest wskazanie ich źródeł (np. w przypisach). Odstępstwo od tej reguły, choć nie ścigane prawem, jest wysoce naganne, bo kłóci się z zasadą przyzwoitości. W swoim artykule skrytykowałem Zieloną Sowę za to, że wydając "622 upadki Bunga" sprzeniewierzyła się dobrym...

6792

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]