Reklama

Wirtualna obecność JP2

Wirtualna obecność JP2

08.10.2007
Czyta się kilka minut
Internet jest lustrem odzwierciedlającym nasz stosunek do Jana Pawła II: pobożny i emocjonalny. W sieci dominują strony z aforyzmami, modlitwą, anegdotą, poezją i fotografiami Papieża.
W

Wpisując w wyszukiwarkę hasło "Jan Paweł II" otrzymamy prawie 3 miliony odnośników, "Karol Wojtyła" odsyła do ponad pół miliona stron. Te liczby świadczą o tym, że Papież żyje w naszej świadomości. Na ile jest to jednak świadomość dojrzała? Można założyć, że jakość usług internetowych świadczy o poziomie potrzeb użytkowników, przyjrzyjmy się zatem ofercie.

Internauta bez problemu znajdzie w sieci informacje z życia Karola Wojtyły. Kilka największych portali, jak Gazeta.pl, Wirtualna Polska czy Polska.pl, prowadzi serwisy poświęcone osobie i nauczaniu Jana Pawła II, a stałym punktem jest w nich biografia i kalendarium pontyfikatu. Największy zbiór dokumentów papieskich znajdziemy w serwisach i e.kai, którym patronuje Konferencja Episkopatu. Opoka oferuje także bogatą bibliotekę prac o Papieżu. Oba portale mają wygodne w użyciu wyszukiwarki i przejrzysty -...

5800

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]