Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Wirtualna obecność JP2

Wirtualna obecność JP2

08.10.2007
Czyta się kilka minut
Internet jest lustrem odzwierciedlającym nasz stosunek do Jana Pawła II: pobożny i emocjonalny. W sieci dominują strony z aforyzmami, modlitwą, anegdotą, poezją i fotografiami Papieża.
W

Wpisując w wyszukiwarkę hasło "Jan Paweł II" otrzymamy prawie 3 miliony odnośników, "Karol Wojtyła" odsyła do ponad pół miliona stron. Te liczby świadczą o tym, że Papież żyje w naszej świadomości. Na ile jest to jednak świadomość dojrzała? Można założyć, że jakość usług internetowych świadczy o poziomie potrzeb użytkowników, przyjrzyjmy się zatem ofercie.

Internauta bez problemu znajdzie w sieci informacje z życia Karola Wojtyły. Kilka największych portali, jak Gazeta.pl, Wirtualna Polska czy Polska.pl, prowadzi serwisy poświęcone osobie i nauczaniu Jana Pawła II, a stałym punktem jest w nich biografia i kalendarium pontyfikatu. Największy zbiór dokumentów papieskich znajdziemy w serwisach i e.kai, którym patronuje Konferencja Episkopatu. Opoka oferuje także bogatą bibliotekę prac o Papieżu. Oba portale mają wygodne w użyciu wyszukiwarki i przejrzysty -...

5800

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]