Reklama

„William Kapell reDiscovered”

„William Kapell reDiscovered”

08.07.2008
Czyta się kilka minut
"William Kapell reDiscovered"William Kapell (fortepian)RCA
G

Gdy przed dekadą RCA wydało pamiętny boks z nagraniami Williama Kapella, wydawało się, że te 12-13 godzin muzyki (dodawszy kilka zapisów live spoza kompletu) to wszystko, co pozostało po genialnym pianiście, którego katastrofa lotnicza zabrała w wieku 31 lat. Kapell wracał z wielkiego tournée po Australii - w ciągu trzech miesięcy dał tam

37 koncertów. I właśnie pół wieku po tragicznej podróży do rąk wnuka pianisty trafiła część rozproszonej kolekcji pewnego melomana, którego imię - Roy Preston - po wsze czasy chować będziemy we wdzięcznej pamięci. Na acetatowych płytach (szumiących, ale dźwięk fortepianu jest wyrazisty) rejestrował on wszystkie koncerty emitowane przez australijskie radio. Wśród nich - ostatnie występy Kapella.

Oto geneza dwupłytowego albumu "William Kapell reDiscovered". W środku zaś, obok paru utworów znanych już z jego...

1774

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]