Reklama

Ładowanie...

Wiersze Andrzeja Mandaliana

24.08.2003
Czyta się kilka minut
Osaczeni
N

Nadzy i drżący w matni pożądania,

Zatopieni w żywicznej smole,

W mułach trzeciorzędu,

Odarci z tożsamości

W labiryntach czasu,

Jeszcze przed słowem i gestem

W sidłach pól zdumienia -

Zostaniemy na zawsze w tej kopalnej ciszy,

Wnykach bezpamięci.

Schwytani na uczynku,

Pochwyceni na myśli,

W potrzasku serca,

W pułapce czułości.

Konfesjonał

- Od kiedy wykrztusiłeś z siebie ten szloch,

pełen żalu nad sobą -

mówi mi moja Umarła -

od kiedy napisałeś te wiersze,

co to niby miały być o mnie

(a kto wie, może nawet i są) -

przestałeś w ogóle ze mną...

2170

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]