Reklama

Wielki bajer czyli o czerwonych plackach, pejczach i jeszcze trochę

Wielki bajer czyli o czerwonych plackach, pejczach i jeszcze trochę

07.02.1995
Czyta się kilka minut
Zrobiło mu się ciężko i przystanął,przybity fantazją Grzesia równą głupocie.Nu, nu... Nie wiedział, że w wielkimpragnieniu z małych ślepek robią się takwielkie oczy, jak u kobiety, co bardzo pożąda (...).Władysław Machejek.
W

Wszystko co młode jest paskudne: zadufane w sobie, bezczelne, tępe, niedouczone, cyniczne, bezduszne, skorumpowane i wredne. Ponadto jedne odmiany młodego są okropnie obleśne, inne siwiejące, jeszcze inne niedomyte, zaćpane i złe. Reasumując, młode jest nieuleczalnie chore i nic nie wskazuje na to, że stare, które z niego wyrośnie, będzie inne.

Lawina pampersów

To naprawdę potworne, bo sama jestem dość młoda. Co gorsza: byłam w "mieście gruczołów ziemi wydzielających promieniowanie, od którego wszyscy stajemy się (jeszcze?) młodsi". No i co teraz?

Domyślam się, iż autor powyższej definicji Krakowa szczęśliwie znalazł się poza zasięgiem rażenia owych gruczołów. Tyle że cóż może począć jeden dorosły mężczyzna zasypany nagle lawiną pampersów? Niewiele może. Nic zatem dziwnego, że Grzegorz Musiał - wpadłwszy w "w...

6047

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]