Reklama

Większy dywanik pana premiera

Większy dywanik pana premiera

06.05.2008
Czyta się kilka minut
W Rosji następuje zmiana na szczytach władzy: 7 ma­ja inauguracja prezydenta Miedwiediewa, 8 maja dotychczasowy prezydent Putin zajmuje fotel premiera, parlament przegłosowuje jego kandydaturę bez konsultacji, w trybie ekspresowym.
T

To już wszyscy wiedzą. Ale w powietrzu nadal wisi pytanie: i co dalej? I co z Putinem? To było główne pytanie operacji "Sukcesja 2008". I było to znacznie bardziej interesujące niż personalna obsada roli "sukcesora".

W nowym układzie zmieni się praktyka sprawowania władzy, dotychczas wyraźnie jednoosobowej: prezydenckiej. Rząd Putina będzie - obok administracji prezydenta - drugim ośrodkiem władzy. Czy ważniejszym?

Według prasy zwiększy się liczba ministerstw, zostanie powołanych aż 11 wicepremierów. Każdy z nich będzie odpowiadać za jakiś pion i w razie niepowodzenia zostanie przeczołgany przez Putina - ulubiony spektakl telewizyjny ostatnich lat "Putin ruga podwładnych" zapewne nie opuści ramówki.

To jeszcze nie daje odpowiedzi na pytanie, kto będzie rządzić. Putin ostatnio dwoił się i troił, wydawał dyspozycje, przygotowywał...

978

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]