Reklama

Większy dywanik pana premiera

Większy dywanik pana premiera

06.05.2008
Czyta się kilka minut
W Rosji następuje zmiana na szczytach władzy: 7 ma­ja inauguracja prezydenta Miedwiediewa, 8 maja dotychczasowy prezydent Putin zajmuje fotel premiera, parlament przegłosowuje jego kandydaturę bez konsultacji, w trybie ekspresowym.
T

To już wszyscy wiedzą. Ale w powietrzu nadal wisi pytanie: i co dalej? I co z Putinem? To było główne pytanie operacji "Sukcesja 2008". I było to znacznie bardziej interesujące niż personalna obsada roli "sukcesora".

W nowym układzie zmieni się praktyka sprawowania władzy, dotychczas wyraźnie jednoosobowej: prezydenckiej. Rząd Putina będzie - obok administracji prezydenta - drugim ośrodkiem władzy. Czy ważniejszym?

Według prasy zwiększy się liczba ministerstw, zostanie powołanych aż 11 wicepremierów. Każdy z nich będzie odpowiadać za jakiś pion i w razie niepowodzenia zostanie przeczołgany przez Putina - ulubiony spektakl telewizyjny ostatnich lat "Putin ruga podwładnych" zapewne nie opuści ramówki.

To jeszcze nie daje odpowiedzi na pytanie, kto będzie rządzić. Putin ostatnio dwoił się i troił, wydawał dyspozycje, przygotowywał...

978

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]