Reklama

Więcej menedżerów niż polityków

Więcej menedżerów niż polityków

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Do Davos prezydenci i premierzy czują się zobowiązani przyjeżdżać. Dobrze by było, żeby mieli takie poczucie wobec Forum w Krynicy. Zależy to jednak od polskich władz.
N

Na chodniku przed Pijalnią Główną plansze z historycznymi zdjęciami ze Stoczni Gdańskiej, a między nimi naturalistyczna figura robotnika, któremu drugi pomaga wstać. Obok tych właśnie symboli przechodzili goście tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy, które odbywało się pod hasłem: "Solidarność europejska. 20 lat po rewolucji".

Choć wątek solidarności rzeczywiście przewijał się w dyskusjach, to - oczywiście - najczęściej na Forum mówiono o kryzysie. To impreza przede wszystkim o charakterze gospodarczym, a "solidarność" - rozumiana najzwyczajniej, jako wspólne przezwyciężanie trudności i wspieranie innych w potrzebie - jest pojęciem pozaekonomicznym. Kryzys dla wielu przebywających w Krynicy biznesmenów, ekonomistów, finansistów jest po prostu rzeczywistością, a "solidarność" - szlachetną abstrakcją. Zwłaszcza że nie bardzo wiadomo, co miałaby ona w ...

7982

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]