Reklama

Ładowanie...

Więcej menedżerów niż polityków

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Do Davos prezydenci i premierzy czują się zobowiązani przyjeżdżać. Dobrze by było, żeby mieli takie poczucie wobec Forum w Krynicy. Zależy to jednak od polskich władz.
N

Na chodniku przed Pijalnią Główną plansze z historycznymi zdjęciami ze Stoczni Gdańskiej, a między nimi naturalistyczna figura robotnika, któremu drugi pomaga wstać. Obok tych właśnie symboli przechodzili goście tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy, które odbywało się pod hasłem: "Solidarność europejska. 20 lat po rewolucji".

Choć wątek solidarności rzeczywiście przewijał się w dyskusjach, to - oczywiście - najczęściej na Forum mówiono o kryzysie. To impreza przede wszystkim o charakterze gospodarczym, a "solidarność" - rozumiana najzwyczajniej, jako wspólne przezwyciężanie trudności i wspieranie innych w potrzebie - jest pojęciem pozaekonomicznym. Kryzys dla wielu przebywających w Krynicy biznesmenów, ekonomistów, finansistów jest po prostu rzeczywistością, a "solidarność" - szlachetną abstrakcją. Zwłaszcza że nie bardzo wiadomo, co miałaby ona w ...

7982

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]