Reklama

Więcej menedżerów niż polityków

Więcej menedżerów niż polityków

15.09.2009
Czyta się kilka minut
Do Davos prezydenci i premierzy czują się zobowiązani przyjeżdżać. Dobrze by było, żeby mieli takie poczucie wobec Forum w Krynicy. Zależy to jednak od polskich władz.
N

Na chodniku przed Pijalnią Główną plansze z historycznymi zdjęciami ze Stoczni Gdańskiej, a między nimi naturalistyczna figura robotnika, któremu drugi pomaga wstać. Obok tych właśnie symboli przechodzili goście tegorocznego Forum Ekonomicznego w Krynicy, które odbywało się pod hasłem: "Solidarność europejska. 20 lat po rewolucji".

Choć wątek solidarności rzeczywiście przewijał się w dyskusjach, to - oczywiście - najczęściej na Forum mówiono o kryzysie. To impreza przede wszystkim o charakterze gospodarczym, a "solidarność" - rozumiana najzwyczajniej, jako wspólne przezwyciężanie trudności i wspieranie innych w potrzebie - jest pojęciem pozaekonomicznym. Kryzys dla wielu przebywających w Krynicy biznesmenów, ekonomistów, finansistów jest po prostu rzeczywistością, a "solidarność" - szlachetną abstrakcją. Zwłaszcza że nie bardzo wiadomo, co miałaby ona w ...

7982

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]