Reklama

Widziane z centrali

Widziane z centrali

03.09.2007
Czyta się kilka minut
TYGODNIK POWSZECHNY: - Co zmieniło się w polityce Niemiec, że wywołuje ona tak ostre słowa minister Anny Fotygi i Jarosława Kaczyńskiego?
P

Paweł Kowal: - W Polsce nadszedł czas mówienia pewnych rzeczy wprost. W Niemczech dużą rolę odgrywają środowiska próbujące reinterpretować historię. Wiele spraw w stosunkach polsko-niemieckich, głównie tych zapisanych w traktacie o sąsiedztwie, wymaga dyskusji. Należy przyjrzeć się, co zrobiono, a czego nie. Publicyści mówią o psuciu stosunków. Kto z nich przeczytał traktat i potrafi coś o nim powiedzieć?

- Polscy politycy nie tyle podnoszą sprawę traktatu, co zgłaszają zastrzeżenia odnośnie działalności Eriki Steinbach. Tymczasem znawcy problematyki niemieckiej podkreślają, że Steinbach to margines. W CDU jest jednym z 64 członków zarządu.

- Ktoś inny powie: ale ona jest w tym zarządzie. Wyobraźmy sobie, że w Polsce na podobnym szczeblu politycznym i przy podobnym wsparciu państwa w taki sposób podejmuje się problem relacji ze wschodnimi...

17116

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]