Ładowanie...
Widziane z centrali
Paweł Kowal: - W Polsce nadszedł czas mówienia pewnych rzeczy wprost. W Niemczech dużą rolę odgrywają środowiska próbujące reinterpretować historię. Wiele spraw w stosunkach polsko-niemieckich, głównie tych zapisanych w traktacie o sąsiedztwie, wymaga dyskusji. Należy przyjrzeć się, co zrobiono, a czego nie. Publicyści mówią o psuciu stosunków. Kto z nich przeczytał traktat i potrafi coś o nim powiedzieć?
- Polscy politycy nie tyle podnoszą sprawę traktatu, co zgłaszają zastrzeżenia odnośnie działalności Eriki Steinbach. Tymczasem znawcy problematyki niemieckiej podkreślają, że Steinbach to margines. W CDU jest jednym z 64 członków zarządu.
- Ktoś inny powie: ale ona jest w tym zarządzie. Wyobraźmy sobie, że w Polsce na podobnym szczeblu politycznym i przy podobnym wsparciu państwa w taki sposób podejmuje się problem relacji ze wschodnimi...
DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!
Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!
Masz już konto? Zaloguj się
Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
360 zł 160 zł taniej
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.
Napisz do nas
Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.
Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!
© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]