Reklama

Widzenia

Widzenia

19.10.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
D

Doskonałe jest istnieniem, które wszystko objęło i zawarło w sobie. (...) A zatem doskonałe nie jest żadną z rzeczy cząstkowych, które są uchwytne, poznawalne, wypowiadalne.
TEOLOGIA NIEMIECKA

​Droga nie ma nic wspólnego z „poznaniem” lub „nie-poznaniem”. Poznanie jest tylko tworzeniem pojęć. Nie-poznanie jest ignorancją. Jeśli osiągnąłeś już Drogę-do-której-się-nie-dąży, to jest ona jak przestrzeń: absolutnie przejrzysta, rozległa pustka. W żaden sposób nie możesz jej do niczego zmusić.
MISTRZ ZEN NAN-CH’UAN

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]