Reklama

Widzenia

Widzenia

02.05.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Domena publiczna
A

Absolutnie Największe to jedność, która jest wszystkim i w której – jako w Największym – jest wszystko. A ponieważ nie ma ona żadnego przeciwstawienia, tedy tożsama jest z najmniejszym. Dlatego jest we wszystkim.
MIKOŁAJ Z KUZY

Chao Chou zapytał swego mistrza, Nan-ch’uana: „Droga – czym ona jest?”. Nan-ch’uan odpowiedział: „Codzienny umysł jest drogą”.
Z ZAPISKÓW CHAO CHOU

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]