Reklama

Ładowanie...

Widzenia

Widzenia

14.06.2015
Czyta się kilka minut
il. Domena publiczna
U

Uwaga absolutnie bez domieszki jest modlitwą.
SIMONE WEIL

Rabbi Pinchas często powtarzał: „Dusza człowieka go poucza” (…). Zapytali go uczniowie: „Jeżeli tak, to czemu człowiek jej nie słucha?”. „Dusza uczy nieustannie – odparł Pinchas – ale nie powtarza”.
Z OPOWIEŚCI CHASYDÓW

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]