Reklama

Widzenia

Widzenia

27.04.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
K

Kontroluj swe serce i nie ulegaj zniechęceniu, mówiąc: „Jak mogę go strzec, będąc grzesznym?”. Gdy człowiek porzuca swe występki i zwraca się ku Bogu, przez nawrócenie odradza się i staje nowym.
IZAJASZ PUSTELNIK

Po śmierci rabbiego Mosze z Kobrynia, stary cadyk kocki, rabbi Mendel, zapytał jednego z jego uczniów: „Co dla twego rabbiego było najważniejsze?”. Ten namyślił się i odpowiedział: „To, czym właśnie się zajmował”.
Z OPOWIEŚCI CHASYDÓW

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]