Reklama

Widzenia

Widzenia

11.05.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
O

Odrzuć od siebie wszystkie postrzeżenia zmysłowe i intelektualne działania, i całość rzeczy (…) Przez to bowiem opuszczenie samego siebie i wszystkich rzeczy zostaniesz pociągnięty w górę do nadsubstancjalnego promienia boskiej ciemności, wyzbyty wszystkiego i ze wszystkiego oswobodzony.
PSEUDO-DIONIZY AREOPAGITA
Przez kogo jest niepoznany, przez tego jest on poznany. Przez kogo jest poznany, ten zaprawdę go nie zna. Przez kogo jest nierozumiany, przez tego jest zrozumiany. Przez kogo jest zrozumiany, ten zaprawdę go nie rozumie.
KENA UPANISZADA

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]