Reklama

Widzenia

Widzenia

18.01.2015
Czyta się kilka minut
Fot. Domena Publiczna
O

On sam, jedyny, który prawdziwie istnieje, jest istotą wszystkiego. Bytem bowiem wszystkiego jest Bóstwo, które jest ponad bytem.
JAN SZKOT ERIUGENA

Droga powstaje przez chodzenie, a byty przez otrzymanie nazwy stają się tym, czym są. (...) Podziały są powstawaniem, powstawanie jest rozpadem. Wszystkie byty nie znają ani powstawania, ani rozpadu, dao niezmiennie przechodzi przez nie i je jednoczy.
ZHUANGZI

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]