Widzę Polskę bez smogu

Michał Zadara, reżyser teatralny: Piszę wspólnie z ekspertami obywatelską ustawę antysmogową. Marzy mi się kraj, w którym nasze dzieci nie muszą biegać w maskach z samochodu do szkoły.

Reklama

Widzę Polskę bez smogu

Widzę Polskę bez smogu

29.10.2018
Czyta się kilka minut
Michał Zadara, reżyser teatralny: Piszę wspólnie z ekspertami obywatelską ustawę antysmogową. Marzy mi się kraj, w którym nasze dzieci nie muszą biegać w maskach z samochodu do szkoły.
Marsz dzieci z okazji 100-lecia niepodległości, Kraków, październik 2018 r. JAKUB WŁODEK / AGENCJA GAZETA
P

PRZEMYSŁAW WILCZYŃSKI: Przyleciał Pan dwa dni temu z Wiednia do Krakowa. Otworzyły się drzwi samolotu i…

MICHAŁ ZADARA: Nie poczułem różnicy: smog jest niewidoczny i najczęściej niewyczuwalny, przez co można go uznać za problem wydumany. Niestety – zabija. W Anglii w ostatnim miesiącu sąd uznał smog za przyczynę śmierci 13-letniej dziewczynki. Mieszkała przy skrzyżowaniu.

A wracając do Krakowa, bardzo mi się podobał pociąg do centrum za kilka złotych.

W przeddzień w mieście pomiary wykazały przekroczone normy.

O trzeciej rano wracałem pieszo z teatru Łaźnia Nowa do hotelu: to około trzech kilometrów spaceru przez Nową Hutę. Oddychało się normalnie, ale ponieważ słyszałem o przekroczonych normach, wszedłem na dwie aplikacje podające na bieżąco informacje o czystości powietrza. Obie bazują na tych samych pomiarach. Aplikacja amerykańska...

14715

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]