Reklama

Wdzięczni niewdzięczni

Wdzięczni niewdzięczni

09.10.2007
Czyta się kilka minut
Młody, 35-letni człowiek zachorował na raka. W domu młoda żona i dwójka wspaniałych dzieci. W perspektywie znakomita kariera. Misternie zaplanowane życie nagle się załamało.
R

Rodzina postanowiła walczyć z chorobą. Poruszyli wszystkie możliwe sprężyny, by dotrzeć do właściwego chirurga. Chirurg wyciął złośliwego guza, a potem przez wiele miesięcy opiekował się pacjentem, czuwając nad każdym jego krokiem. Gdy ten wrócił do zdrowia, ofiarował lekarzowi butelkę znakomitego koniaku.

Dziesięciu trędowatych stanęło na drodze Jezusa do Jerozolimy. Właściwie trzeba by powiedzieć, że Jezus i jego Apostołowie ujrzeli przed sobą dziesięć żywych trupów - bo tak prosty lud Izraela nazywał trędowatych. Owrzodzeni, pokryci strupami, o twarzach zniekształconych chorobą, chorzy na trąd nie mogli przebywać pośród żywych. Społeczeństwo uznawało ich za należących do świata cieni, królestwa śmierci, a sam trąd postrzegano jako zewnętrzny dowód rozkładu duchowego - grzechu. A przecież żadnego grzechu mogli w ogóle nigdy nie popełnić!

...

2873

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]