Reklama

Wcielanie Miłości

15.04.2013
Czyta się kilka minut
Rozmowa Zwiastowania przypomniana niedawno w Liturgii. Absolutnie wyjątkowa i jedyna w dziejach świata.
R

Równocześnie wszakże absolutnie „typowa” i powtarzająca się w owych dziejach miliardy razy. Od tamtego dnia po dziś dzień. Rozmowa każdego z nas z Bogiem. Zawsze inicjowana przez Niego – przez skierowane do nas Słowo. Z niezmienną wiarą w to, że udzielimy Mu odpowiedzi – że odniesiemy się poważnie do Jego propozycji.
Ostatecznie w każdej z tych rozmów zawsze chodzi o „to samo” – o to, by Słowu Boga dać... ciało (tak jak otrzymało Ono ciało z Maryi). Słowo – Druga Osoba Boża – LOGOS, szuka ciała, chce się stać ciałem, chce się wcielić: chce być widoczne, ukonkretnione, dotykalne. To Słowo – które opisuje Boga, jest Jego imieniem, streszcza Jego naturę – brzmi: MIŁOŚĆ (łac. caritas; grec. agape). Nie jakakolwiek „miłość”, ale ta, którą najpełniej opisał św. Paweł w Pierwszym Liście do Koryntian – że „nie szuka swego, nie zazdrości, nigdy nie ustaje, wszystkiemu...

2327

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]