Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

28.11.2016
Czyta się kilka minut
3 – 9 grudnia

Wajda o sobie
Dokumentalny, reż. Andrzej Wolski, Francja 2016, Planete, 3 XII, 22.00
Francuski dokumentalista o polskich korzeniach, autor filmów o Czapskim, Gombrowiczu czy Lebensteinie, rozmawia z twórcą „Ziemi obiecanej” na kilka miesięcy przed jego śmiercią. W montażowni Szkoły Wajdy mistrz przedstawia swoją twórczą drogę, ilustrując opowieść fragmentami wybranych przez siebie filmów.
Makbet
Dramat, reż. Justin Kurzel, Francja/USA/Wielka Brytania 2015, Canal+, 4 XII, 21.30, Canal+ 1, 4 XII, 22.30
Kolejna (po Wellesie, Kurosawie czy Polańskim) adaptacja filmowa szekspirowskiej tragedii zamienia pierwowzór w dynamicznie zmontowane, krwawe widowisko, balansujące na granicy naturalizmu i sennego koszmaru. W rolach głównych Michael Fassbender i Marion Cotillard.
Traktat o miłości...

1772

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]