Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

25.04.2016
Czyta się kilka minut
2 – 5 maja
J

James Brown – droga do sławy
Dokumentalny, reż. Alex Gibney, USA 2014, Planete+, poniedziałek 2 V, 23.00
„Mr Dynamite” brzmi oryginalny tytuł filmu o gigancie muzyki rhythm & blues. Laureat Oscara za dokument „Kurs do Krainy Cienia” (o amerykańskich torturach podczas wojny w Afganistanie) pokazuje, w jaki sposób James Brown stał się jedną z najważniejszych osobowości XX w., zasłużoną nie tylko dla muzyki, ale również w walce o równouprawnienie afroamerykańskiej mniejszości.

Hipopotamy
Animowany, reż. Piotr Dumała, Polska 2014, TVP Kultura, środa 4 V, 21.45
Nagradzany na całym świecie najnowszy film mistrza polskiej animacji pokazuje mechanizmy odwiecznej walki płci, zaobserwowane wśród zwierząt, ale przeniesione w środowisko ludzkie. Autorem muzyki do filmu jest rumuński kompozytor i skrzypek...

1856

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]