Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

25.09.2017
Czyta się kilka minut
30 IX – 6 X
Kadr z serialu "Durrellowie"
Kadr z serialu "Durrellowie"
D

Durrellowie

Serial, reż. Steve Barron, Wielka Brytania 2016, HBO3, 30 IX, 11.35, HBO3, 3 X, 12.05, HBO2, 5 X, 16.25

Na podstawie trzech autobiograficznych książek Geralda Durrella powstał serial komediowy opowiadający o greckich przygodach słynnej rodziny. W 1935 r. owdowiała matka pisarza wyjechała wraz z czwórką dzieci na wyspę Korfu, co zmieniło definitywnie ich życie i wpłynęło na przyszłą twórczość Durrellów.

Huba

Dramat, reż. Wilhelm Sasnal, Anna Sasnal, Polska/Wielka Brytania 2013, TVP Kultura, 1 X, 21.10

Kolejny film autorstwa polskiego malarza i jego żony to wysmakowana wizualnie metafora polskiej rzeczywistości w epoce po transformacji. Bohaterem jest wegetująca w cieniu wielkiej fabryki „nieświęta rodzina”, która pod wpływem warunków społeczno-ekonomicznych ulega coraz większej degradacji.

Jim Jarmusch

...
1703

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]