Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

31.01.2016
Czyta się kilka minut
6 – 12 II
N

Niedziela z… Gabrielą Muskałą
Blok programowy, Polska 2016, TVP Kultura, niedziela, 7 II, od 17.15
Ostatnio przypomniała o sobie tragikomiczną rolą w filmie „Moje córki krowy”. Muskała to jednak nie tylko aktorka filmowa i teatralna, ale także dramatopisarka. Wraz siostrą Moniką Muskałą, tłumaczką literatury niemieckojęzycznej, tworzy od lat autorski duet Amanita Muskaria. Po spotkaniu przypomniany zostanie spektakl „Brancz” (2014) Juliusza Machulskiego.

Shoah
Dokumentalny, reż. Claude Lanzmann, Francja 1985, Planete+, niedziela 7 II, 23.00, poniedziałek 8 II, 23.00
30 lat temu głośny dokument Lazmanna, którego jednym z wątków była postawa Polaków wobec Zagłady, wywołał u nas wiele kontrowersji. Jak odbierzemy go dziś, po ważnych książkach Jana Tomasza Grossa, Barbary Engelking czy Joanny Tokarskiej-...

1861

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]