Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć w TV

17.12.2018
Czyta się kilka minut
22 grudnia – 4 stycznia
K

Kształt wody

Melodramat/fantasy, reż. Guillermo del Toro, USA 2017, Canal+, 22 XII, 20.35, Canal+ 1, 22 XII, 21.35

Politycznie poprawny kicz czy wielka alegoria? Zwycięzca tegorocznych Oscarów traktuje swego widza jak duże dziecko i szerokim gestem zaspokaja jego fantazje. Historia miłości głuchoniemej sprzątaczki i wrażliwego potwora osadzona w zimnowojennej scenerii zamienia „Piękną i Bestię” w przypowieść o byciu innym.

Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie

Dokumentalny, reż. Alexis Bloom, Fisher Stevens, USA 2016, HBO, 27 XII, 22.20, HBO2, 28 XII, 22.40

Dwie legendy, córka i matka, zmarły niemal w tym samym czasie. Pierwsza znana była przede wszystkim jako księżniczka Leia z „Gwiezdnych wojen”, druga z musicalu „Deszczowa piosenka”. Dokument opowiada o łączącej je głębokiej relacji, która trwała na przekór wszystkim...

1778

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]