Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

04.12.2017
Czyta się kilka minut
9–15 XII
P

Pani spod szóstki

Dokumentalny, reż. Malcolm Clarke, Kanada 2013, Discovery Historia, 9 XII, 21.00, 10 XII, 13.00

Pianistka Alice Herz-Sommer uważana była za najdłużej żyjącą osobę, która przetrwała Holokaust. Twierdziła, że to muzyka trzymała ją przy życiu, zarówno podczas pobytu w obozie koncentracyjnym, jak i potem. Film o niej otrzymał Oscara dla najlepszego krótkiego dokumentu. Bohaterka zmarła w wieku 110 lat na tydzień przed ceremonią wręczenia nagród.

Leszek Możdżer Holland Baroque

Koncert, Polska 2017, TVP Kultura, 9 XII, 22.15, TVP1, 10 XII, 22.55

„Earth Particles” to tytuł wydanego niedawno albumu, który polski pianista jazzowy nagrał z wybitnym zespołem specjalizującym się w muzyce dawnej. Efektem jest fuzja bardzo różnych temperamentów muzycznych. Przed nami rejestracja wydarzenia w krakowskim ICE, będącego częścią...

1826

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]