Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

30.03.2018
Czyta się kilka minut
7–13 kwietnia
P

Putin i mafia

Dokumentalny, reż. Anastasia Kirilenko, Nicolas Tonev, Francja 2018, Canal+, 7 IV, 20.00, Canal+ 1, 7 IV, 21.00

Jego fortuna może sięgać nawet 40 mld dolarów. W jaki sposób szeregowy agent KGB stał się jednym z najpotężniejszych ludzi na świecie? Twórcy filmu oraz ich dobrze poinformowani rozmówcy porównują funkcjonowanie państwa rosyjskiego pod rządami Putina do struktur mafijnych. I udowadniają, że nie jest to tylko retoryczny chwyt.

Paterno

Dramat, reż. Barry Levinson, USA 2018, HBO, 8 IV, 20.10, 9 IV, 14.35, 11 IV, 20.10, 12 IV, 12.30

Twórca „Rain Mana” sięga po autentyczną historię, która zdarzyła się w 2011 r. Szkolny trener futbolu amerykańskiego zostaje oskarżony o molestowanie swoich podopiecznych. Okazuje się, że jego przełożony, tytułowy Joe Paterno, dobrze wiedział o tych nadużyciach i nie podjął...

1958

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]