Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

03.12.2018
Czyta się kilka minut
8 – 14 grudnia
G

Generał

Teatr TV, reż. Aleksandra Popławska, Marek Kalita, Polska 2018, TVP1, 10 XII, 21.00

Sztuka, której autorem jest Jarosław Jakubowski, to tragikomedia inspirowana życiem Wojciecha Jaruzelskiego – daleka od publicystyki i historycznych sporów, za to bliska filmowym klimatom Davida Lyncha. Przed nami telewizyjna wersja głośnego przedstawienia z warszawskiego Teatru IMKA. W roli tytułowej Marek Kalita.

The Square

Komediodramat, reż. Ruben Östlund, Francja/Niemcy/Dania/Szwecja 2017, Canal+, 10 XII, 21.00, Canal+ 1, 10 XII, 22.00

Czy środowisko sztuki współczesnej stało się zakładnikiem politycznej poprawności? Twórca „Turysty” obśmiewa europejskie elity kulturalne, zarzucając im hipokryzję i odklejenie od problemów dzisiejszego świata. Zderzając swego bohatera z różnymi formami inności i z realną przemocą, prowokuje także „...

1734

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]