Reklama

Warto zobaczyć

28.03.2022
Czyta się kilka minut
T

Titane

SF / thriller, reż. Julie Ducournau, Francja / Belgia 2021, Nowe Horyzonty VoD, od 1 IV

Transhumanizm, transpłciowość, filmowy trans – okazuje się, że można zmieszać najbardziej transgresyjne pomysły, żeby ostatecznie wygłosić pochwałę rodziny. Oto kino, które szokuje i odrzuca, by jednocześnie roztkliwiać i skłaniać do refleksji nad tym, dokąd zmierza ten świat, a my razem z nim. Złota Palma na ostatnim festiwalu w Cannes.

Kobiety walczą z Putinem

Dokumentalny, reż. Sarah Collinson, Wielka Brytania/ /Rosja/Ukraina 2021, Viaplay

Wioletta Grudina, Irina Fatjanowa i Luiza Stein to trzy opozycjonistki, które próbują przeciwstawiać się putinowskiej władzy. Dwie pierwsze były związane politycznie z Aleksiejem Nawalnym, trzecia należy do kolektywu Pussy Riot. A ceną w tej walce może być coś więcej niż wolność. Film kręcony był...

1854

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]