Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

29.03.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Jeździec"
J

Jeździec

Western, reż. Chloé Zhao, USA 2017, CHILI, iTunes Store 

Reżyserka „Nomadland” w swoim wcześniejszym filmie również sięga po naturszczyków (tym razem z indiańskiego rezerwatu Pine Ridge) i ich doświadczenia. Opowiada przejmującą historię zawodnika rodeo, który po wypadku nie przestaje walczyć o swoje marzenia. W epickich pejzażach Dakoty Południowej Zhao przywołuje obraz życia współczesnych kowbojów i ich ginącej kultury.

Andriej Tarkowski. W świątyni kina

Dokumentalny, reż. Andriej A. Tarkowski, Włochy/Rosja/Szwecja 2019, mdag.vod

W oryginale film nosi podtytuł „Modlitwa”, bo tak właśnie twórca „Andrieja Rublowa” traktował swoją pracę. Po latach jego syn zbiera najciekawsze wypowiedzi reżysera oraz znane i nieznane archiwalia filmowe, składając je w pogłębiony portret artysty, który zadaje ciągle aktualne pytania na...

1914

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]