Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

29.03.2021
Czyta się kilka minut
Kadr z filmu "Jeździec"
J

Jeździec

Western, reż. Chloé Zhao, USA 2017, CHILI, iTunes Store 

Reżyserka „Nomadland” w swoim wcześniejszym filmie również sięga po naturszczyków (tym razem z indiańskiego rezerwatu Pine Ridge) i ich doświadczenia. Opowiada przejmującą historię zawodnika rodeo, który po wypadku nie przestaje walczyć o swoje marzenia. W epickich pejzażach Dakoty Południowej Zhao przywołuje obraz życia współczesnych kowbojów i ich ginącej kultury.

Andriej Tarkowski. W świątyni kina

Dokumentalny, reż. Andriej A. Tarkowski, Włochy/Rosja/Szwecja 2019, mdag.vod

W oryginale film nosi podtytuł „Modlitwa”, bo tak właśnie twórca „Andrieja Rublowa” traktował swoją pracę. Po latach jego syn zbiera najciekawsze wypowiedzi reżysera oraz znane i nieznane archiwalia filmowe, składając je w pogłębiony portret artysty, który zadaje ciągle aktualne pytania na...

1914

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]