Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

22.02.2021
Czyta się kilka minut
M

My barbarzyńcy!

Dyskusja, bilety na eWejściówki VOD, 26 II, 19.00

Kolejna odsłona „Sztuki myślenia” tym razem odbędzie się stacjonarnie w teatrze (scena MOS) i online. Gośćmi Piotra Augustyniaka i Bartosza Szydłowskiego będą Krzysztof Bielawski i Marek Migalski, a jako temat spotkania wybrano inwazję barbarzyńców, zarówno w polityce, jak i w naszym życiu codziennym.

O nieskończoności

Komediodramat, reż. Roy Andersson, Szwecja/Niemcy/Norwegia/Francja 2019, mojeekino.pl, 26 II – 7 III

Niczym we śnie krąży szwedzki mistrz pomiędzy tym, co wzniosłe i trywialne, wyobrażone i realne, melancholijne i śmieszne. Rozmyślając o istnieniu odwiedza bunkier Hitlera, filmuje na ulicy współczesną drogę krzyżową, przygląda się parze chagallowskich kochanków… Słowem: ekranowa poezja w czystej postaci.

Allen kontra Farrow

...

1779

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]