Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

08.11.2021
Czyta się kilka minut
U

Ukraina!

Przegląd, 11-21 XI, MOJEeKINO

Szósta edycja festiwalu filmów ukraińskich będzie się odbywać równolegle w kinach i online, a otworzy ją głośny „Nosorożec” Ołeha Sencowa. Prócz nowego kina fabularnego, dokumentalnego i animowanego w programie znajdzie się klasyka, w tym twórczość Kiry Muratowej czy urodzinowa retrospektywa aktora Bohdana Stupki.

Jestem Greta

Dokumentalny, reż. Nathan Grossman, Szwecja 2020, Canal+ Premium, 15 XI, 21.00, Canal+ 1, 15 XI, 22.00

Jak to się stało, że szwedzka piętnastolatka ze spektrum autyzmu stała się ikoną eko-aktywizmu, uwielbianą, ale też hejtowaną na całym świecie? Twórcy filmu towarzyszą Thunberg od pierwszego strajku klimatycznego aż po jej zagraniczne podróże, ukazując zarówno publiczny fenomen Grety, jak i jej bardziej prywatne oblicze.

Niefortunny numerek lub szalone...

1698

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]