Reklama

Ładowanie...

Warto zobaczyć

16.08.2021
Czyta się kilka minut
P

Pierwsza krowa

Western, reż. Kelly Reichardt, USA 2019, MOJEeKINO.pl, ­przedpremierowo 18 VIII, premiera na VOD 26 VIII

Jakże inaczej wyglądałaby dzisiejsza Ameryka, gdyby XIX-wieczni pionierzy zamiast podbijać kontynent, zajęli się smażeniem racuchów! W ogranej filmowo scenerii dominuje rozczulające tkliwe spojrzenie na szorstką rzeczywistość, bo najważniejsze są tu nieśmiałe marzenia, szacunek wobec natury i piękna męska przyjaźń. Takich westernów dzisiaj potrzebujemy.

Savall w Grenadzie

Koncert, reż. Arnaud Lalanne, Francja 2020, Mezzo, 19 VIII, 23.20, 22 VIII, 23.28, 23 VIII, 19.36

Kolejna muzyczna podróż katalońskiego gambisty prowadzi do średniowiecznej Andaluzji. Podczas występu nagranego w twierdzy Alhambra mieszają się brzmienia chrześcijańskie, żydowskie, muzułmańskie, ale także berberyjskie, przywołując...

1813

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]