Reklama

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

31.08.2020
Czyta się kilka minut
Kadr z serialu "Wojennymi śladami dziadków"
Kadr z serialu "Wojennymi śladami dziadków"
W

Wojennymi śladami dziadków

Serial dokumentalny, reż. Leo Burley i inni, Wielka Brytania 2019, BBC BRIT, 6 IX, 21.00

Brytyjscy aktorzy i aktorki (Kristin Scott Thomas, Mark Rylance, Helena Bonham Carter, Carey Mulligan) w czterech odcinkach podążają tropem swoich dziadków i ich aktywności podczas II wojny światowej. Jedni wsławili się na froncie, inni z narażeniem życia pomagali ludności żydowskiej w okupowanej Europie.

Co zrobisz, gdy świat stanie w ogniu?

Dokumentalny, reż. Roberto Minervini, Włochy/USA/Francja 2018, mojekino.pl, dostępny do 14 września

To lekcja empatii, jaką może dać tylko kino dokumentalne dużego formatu. Reżyser tworzy intymny obraz społeczności Afroamerykanów i rdzennych mieszkańców USA. W cieniu zamieszek na tle rasowym z 2017 r. śledzimy cztery kameralne historie, których bohaterowie próbują przetrwać i...

1834

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]