Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

W wieku 89 lat zmarła Olga Krzyżanowska

W wieku 89 lat zmarła Olga Krzyżanowska

26.06.2018
Czyta się kilka minut
Była wicemarszałkiem tzw. Sejmu kontraktowego, później senatorem.
DAMIAN KRAMSKI / AGENCJA GAZETA
C

Córka płk. Aleksandra „Wilka” Krzyżanowskiego, jednego z dowódców AK na Wileńszczyźnie zamordowanego przez UB w 1951 r., a w młodości harcerką Szarych Szeregów, odznaczoną Krzyżem Walecznych. Z wykształcenia lekarka, działaczka Solidarności, obecna w czasie strajku sierpniowego w Stoczni Gdańskiej, ale przede wszystkim: jedna z dam polskiego parlamentaryzmu, twarz i symbol tego, że po 1989 r. polską politykę uprawiano z klasą i szacunkiem dla przeciwnika. Dzieje jej rodziny spisali wspólnie córka i mąż w książce „Według ojca, według córki. Historia rodu”. ©℗

Czytasz ten tekst bezpłatnie, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]