Reklama

W trzewiach potwora

W trzewiach potwora

03.06.2013
Czyta się kilka minut
Opera Narodowa była oblężona – wszyscy oczekiwali wydarzenia. Wyszedł rutynowy lament, ratowany świeżą muzyką i – w drugiej połowie – pokaz talentu.
D

Dawno już nie było takiego poruszenia przed premierą w Teatrze Wielkim ­– Operze Narodowej. Biletów zabrakło na kilka tygodni naprzód, część dziennikarzy musiała obejść się smakiem, krytycy z trudem dopraszali się akredytacji na drugie, i trzecie przedstawienie. Co wyzwoliło tę falę zainteresowania? Muzyka dwojga młodych, bardzo zdolnych kompozytorów – Jagody Szmytki i Wojtka Blecharza – których łączy to, że po studiach w Polsce postanowili kontynuować edukację za granicą, a poza tym dzieli ich prawie wszystko? Postać Michała Zadary, współtwórcy libretta i autora całej koncepcji scenicznej „dla głosów i rąk” Szmytki (pierwszej części spektaklu), jednego ze wskrzesicieli polskiego teatru politycznego? Tajemniczo brzmiąca informacja, że miejscem premiery będzie „Sala im. Młynarskiego i inne przestrzenie”, czyli przepastne bebechy teatralnego molocha, przez które przeprowadzi nas...

8222

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]