Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

03.02.2014
Czyta się kilka minut
28 stycznia – 3 lutego
Z

Zmarła Nina Andrycz. Wybitna, legendarna aktorka teatralna i filmowa, na deskach Teatru Polskiego w Warszawie twórczyni ponad stu ról, prywatnie zaś żona premiera PRL, Józefa Cyrankiewicza. Publikowała także tomy wierszy i książki wspomnieniowe. Miała 101 lat.

Piekło Prospera. „Według mnie można przyjąć, że okręt wiozący nieprzyjaciół Prospera rozbił się i wszyscy oni zginęli. Są, po prostu, umarli, Janku. I wszystko, co dzieje się z nimi później, jest to życie pozagrobowe. Zgoda, masz słuszność, są w czyśćcu. Ale dokąd pójdą? Nie odprowadzamy ich przecież do Neapolu, ale Prospero zaprasza ich na noc do swojej chaty (celi). To wszystko, co wiemy. Ani jedna żywa istota nie opuszcza wyspy w czasie trwania sztuki. Jeśli przyjmiemy odwieczny mit o zarządcach wieczności, to dlaczego Prospero nie miałby być Bogiem, Kaliban diabłem (jest nim przecież...

3027

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]