Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

16.09.2013
Czyta się kilka minut
7 – 16 września
G

Głowacki 75. Dramatopisarz, autor opowiadań, felietonów, scenariuszy filmowych... – Janusz Głowacki obchodził 75. urodziny. Ma w swoim dorobku zbiory opowiadań i tomy prozy (od „Wirówki nonsensu”, „My Sweet Raskolnikow” czy „Moc truchleje” po poświęconą Jerzemu Kosińskiemu książkę „Good night, Dżerzi” z 2011 r.), współautorstwo scenariusza do kultowego filmu „Rejs” w reż. Marka Piwowskiego, a przede wszystkim dramaty, takie jak „Kopciuch”, „Polowanie na karaluchy”, „Antygona w Nowym Jorku” czy „Czwarta siostra”. Jesienią ukaże się jego najnowsza książka poświęcona współpracy z Andrzejem Wajdą przy jego najnowszym filmie „Wałęsa. Człowiek z nadziei” (Głowacki był autorem scenariusza).

Seweryn 45. Andrzej Seweryn, wybitny aktor, znany m.in. z ról w„Ziemi obiecanej” i „Bez znieczulenia” Wajdy, udziału w „Mahabharacie” Petera Brooka i wieloletniej...

2900

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]