Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

22.07.2013
Czyta się kilka minut
16 – 22 lipca
S

Spalony Picasso? Między 100 a 200 mln euro – tak szacuje się wartość obrazów, które rumuńscy złodzieje ukradli z muzeum Kunsthal w Rotterdamie. Wśród płócien tych znajdowały się m.in. „Most Waterloo” Moneta, „Głowa Arlekina” Picassa, „Czytająca dziewczyna w bieli i żółci” Matisse’a oraz „Kobieta z zamkniętymi oczami” Luciana Freuda. Przeprowadzając poszukiwania w rodzinnej wiosce jednego z podejrzanych o udział w kradzieży, policjanci w piecu jego matki odnaleźli resztki farby, płótna malarskiego oraz stare miedziane i stalowe gwoździe. Kobieta przyznała się, że spaliła obrazy, by zniszczyć dowody.

Rodzina Breughlów we Wrocławiu. W Pałacu Królewskim – Muzeum Miejskim Wrocławia otwarto wystawę „Rodzina Breughlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego”, prezentującą ponad sto dzieł autorstwa Pietera Breughla Starszego i jego syna – Pietera...

3967

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]