Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

30.07.2012
Czyta się kilka minut
28 VII – 3 VIII
N

Nemesis

Ukazała się właśnie w polskim przekładzie najnowsza powieść Philipa Rotha pt. „Nemesis”. Rzecz o epidemii polio, która latem 1944 roku wybuchła w Weequahic, żydowskiej dzielnicy Newark w stanie New Jersey. 23-letni Bucky Cantor próbuje zahamować kryzys wywołany przez chorobę. Praktycznym działaniom bohatera towarzyszy refleksja nad bezsensownością cierpienia bezbronnych istot.

Rysunki z getta.

Od 22 lipca do 12 sierpnia w warszawskiej galerii Kordegarda można oglądać wystawę „Dziennik Getta – Rysunki. Z Podziemnego Archiwum Getta Warszawskiego” autorstwa Rozenfelda (nieznanego z imienia artysty). Prezentacja obejmuje 6 rysunków z Archiwum Ringelbluma (konspiracyjny ośrodek badań i dokumentacji w getcie warszawskim). Kuratorem ekspozycji jest Piotr Żuchowski. Organizacja: Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela...

3032

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]