Reklama

Ładowanie...

W SIECI

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Sprawa sędziego Tulei i wypowiedzianych przez niego po wyroku na doktora G. słów, opisywana w „TP” 3/13, wzburzyła naszych internautów. Poniżej fragmenty dyskusji. Zapraszamy do wejścia na nasz profil FB i do udziału w gorących debatach.
~

~ Kuba Słupski: Z całym szacunkiem dla sędziego i nie broniąc autorów ataków na niego: po ogłoszeniu wyroku powiedział, że uwzględnił zeznania uzyskane w wyniku tortur, co jest niezgodne z art. 3 Europejskiej konwencji praw człowieka. Jak dla mnie jest to skrajny nieprofesjonalizm, a nie odwaga...

~ Rafał Sawicki: Miał rację, ale jako sędzia nie powinien był tego wygłaszać, gdyż podważa to autorytet władzy sądowniczej. Teraz PiS-owcy zamiast w spokoju przyjąć wyrok, doszukują się ubeckich powiązań jego rodziny.

~ Zbigniew Szczęsny: Heheh – sędzia Tuleya stwierdził, że oficerowie IV RP stosowali w śledztwie metody zbliżone do stalinowskich. Wypowiedzią tą wywołał larum na prawicy, po czym prawicowy dziennikarz Cezary Gmyz – żeby sędziego Tuleyę zdyskredytować – zastosował wypisz wymaluj stalinowską, ubecką metodę! Taka...

1837

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]