Reklama

W obronie przedsiębiorców

W obronie przedsiębiorców

06.02.2005
Czyta się kilka minut
Sprostowanie Pani Moniki Karwat-Bury zawiera uwagi, z których pewne zasługują na kolejne sprostowanie, a inne na podziękowanie, w sumie jednak nie podważają zasadniczej tezy wywiadu, którego udzieliłem TP.
P

Po pierwsze, wypowiadałem się na temat nie tyle korupcji, co wad w budowie instytucji gospodarczych lub państwowych, które mogą powodować utrudnienia w prawidłowym lokowaniu środków z pomocy unijnej. Pani rzecznik prasowy przeoczyła, że sugerowanie, iż jakaś instytucja może być zbudowana w sposób korupcjogenny, nie znaczy, że wskazuje się na zjawiska korupcji. Wskazywałem na zagrożenia, jakie powstaną, kiedy przez system dystrybucji owej pomocy, składający się nie tylko z PARP, zaczną przepływać miliardy euro. Nie tylko jako badacz, ale przede wszystkim jako obywatel i Polak, dałem wyraz swojej głębokiej obawie, że możemy zmarnować pomoc Europy, która wreszcie tej pomocy w znaczącej postaci chce udzielić. Natomiast o zjawisku mającym charakter na pół korupcyjny wspomniałem w przypadku firmy konsultingowej (PKD).

Jestem socjologiem i wydaje mi się, że mogę...

5475

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]