Reklama

W obronie czci

W obronie czci

31.07.2007
Czyta się kilka minut
Wielebny Adam Boniecki kiedyś wpędzi mnie do grobu! Nie jestem kobietą zuchwałą, by pouczać nasze polskie duchowieństwo, broń mnie Panie Boże przed tym grzechem, ale gdy przeczytałam, iż ks. Bonieckiego mało obchodzi, czy ks. Tadeusz Rydzyk przeprosi Panią Prezydentową (tekst "Jedna wielka Rodzina" w "TP" nr 29/07), dostałam takiego hertzklekotu, że omal nie skończyło się to apopleksją (cud, że żyję). Kogo jak kogo, ale ks. Bonieckiego powinno to obchodzić szczególnie, bo znieważony został człowiek. Mnie obchodzi, innych czytelników "Tygodnika" zapewne też (i to bardziej niż cytowane za "Naszym Dziennikiem" przekonania "Jolanty z mamą Alfredą z Warszawy" na temat prawdziwości taśm z "wykładem" ojca dyrektora). Rozumiem, że tchórzliwym politykom brakuje odwagi, by stanąć w obronie pani Lechowej Kaczyńskiej, nie rozumiem natomiast, czego brakuje redaktorowi naczelnemu "Tygodnika"?
G

Gdy ochłonę ze zdumienia, zastanowię się też, czy aby ks. Boniecki nie przesadza, pisząc o filozofii radiomaryjnej, bo ja w audycjach Radia Maryja nie upatruję żadnej filozofii. Przemyślawszy sprawę, nie omieszkam podzielić się z Wielebnym swoimi uwagami albo - właściwie czemu nie? - pofatyguję się na Wiślną. Osobiście! Mam nadzieję, że ks. Boniecki znajdzie chwilkę dla starszej kobiety, by wyjaśnić jej, czy czyny i słowa ks. Rydzyka godne są chrześcijanina. Niczego więcej nie oczekuję.

Z poważaniem,

ANNA MARIA DZIDUSZKO

(Kraków)

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]