Reklama

W jedności siła

W jedności siła

06.02.2005
Czyta się kilka minut
Lista spraw, którymi się zajmuje, jest długa: uprawia teologię, pisze wiersze, nie stroni od dziennikarstwa. Jednak na pierwszym miejscu jest kapłanem, co widać we wszystkich przejawach jego działalności.
W

Wśród nominowanych do Nagrody Dziennikarskiej “Ślad" imienia bp. Jana Chrapka, znaleźli się - obok ks. Szymika - Ewa Milewicz (“Gazeta") i Jacek Moskwa (Radio Zet). To już czwarta edycja; wyróżnienia przyznała Kapituła pod przewodnictwem Krzysztofa Piesiewicza. Natomiast po raz pierwszy przyznano “Diamentowy Ślad" - otrzymał go Tadeusz Mazowiecki. To nagroda za dorobek dziennikarski i publicystyczny, realizowany w skali całego życia. Jej prestiż ma podkreślać fakt, że będzie przyznawana co kilka lat.

Abp Damian Zimoń, ordynariusz ks. Szymika, wspomina początki jego drogi: - Był pierwszym księdzem z diecezji, którego wysłałem na studia specjalistyczne. To było już po kilku latach od święceń. Ks. Jerzy musiał zwracać uwagę nieprzeciętną pracą w parafii. Sprawdził się jako duszpasterz młodzieży. Do dziś doskonale pamiętają go w Chorzowie, gdzie pracował....

3001

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]