Reklama

W autobusach i tramwajach: drobna rzecz, a cieszy

W autobusach i tramwajach: drobna rzecz, a cieszy

12.02.2018
Czyta się kilka minut
„Akty ksenofobii, agresji i odrzucenia są sprzeczne z demokratycznymi wartościami wyznawanymi w naszym kraju i mieście”, oświadczył dyrektor MPK w Legnicy po tym, gdy kierowca odmówił wyproszenia z autobusu (na żądanie innej podróżnej) pasażerki w burce.
P

Po tym zdarzeniu zajrzeliśmy na facebookowe portale z ogłoszeniami zamieszczanymi przez pasażerów – jest tam sporo przykładów rozsądku, zabawy, dobrych uczynków i drobnych, miłych gestów.

Oto kilka:

– POZDRAWIAM najmocniej i dziękuję dziewczynie, która zapukała w szybę tramwaju nr 4, żebym nie spała. Inaczej bym przejechała miliard przystanków (Kraków).

– SZUKAM pana z oczami pomalowanymi na czarno, który chciał pieniądze na wino i podawał się za Śmierć (Lublin).

– CHCIAŁABYM podziękować pani motorniczej z tramwaju linii 14, która uratowała małego czarnego pieska. Błyskawicznie zatrzymała tramwaj, wyszła do wilczurka, pogłaskała go i przeprowadziła przez ulicę. Piesek z radości zaczął merdać ogonkiem. Po chwili do pieska dobiegli właściciele (Wrocław).

– W NOCY z 29 na 30 XI dwie dziewczyny pomogły mi wsiąść do autobusu po 2 godzinach na przystanku Stradom. Chciałem im serdecznie podziękować i miło by było usłyszeć, co ja tam ogółem robiłem (Kraków).

– CHCIAŁBYM zdobyć kontakt do dziewczyny, z którą rozmawiałem o majonezie kieleckim w autobusie nr 240, o godzinie 00:35 (Wrocław).

– POZDRAWIAM piękną, młodą kobietę, która dnia 10.02.2018 o godz. 8 jechała tramwajem nr 12 w kierunku mostu Teatralnego. Miałaś… dobra, koniec tego! Poszukuję pilnie osoby, która pomogłaby mi przygotować się do poprawy kolokwium z matematyki. Zapłacę (Poznań).©℗

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]