Reklama

VatiLeaks: fronty Franciszka

VatiLeaks: fronty Franciszka

09.11.2015
Czyta się kilka minut
Marnotrawstwo, ukryte konta bankowe, luksusowe apartamenty kardynałów wynajmowane za grosze, a nawet pranie brudnych pieniędzy – czy nie za to wszystko niedawno przepraszał papież?
Fot. Tony Gentile / REUTERS / FORUM
W

W środę 14 października plac św. Piotra wypełnił się wiernymi zgromadzonymi na tradycyjnej audiencji ogólnej. Niespodziewanie papież otworzył to spotkanie mało tradycyjnie, by nie powiedzieć wyjątkowo. „Zanim rozpocznę katechezę, chciałbym w imieniu Kościoła przeprosić was za skandale, które w ostatnim czasie miały miejsce zarówno w Rzymie, jak i w Watykanie. Proszę was o przebaczenie” – powiedział Franciszek. Te zaskakujące słowa były komentowane na wiele sposobów, najczęściej odnoszono je do burzliwych wydarzeń związanych z trwającym wtedy Synodem Biskupów o rodzinie. Gdy jednak dziś przypomnimy sobie papieskie przeprosiny i zestawimy je z wiedzą, którą mamy dzięki nowej odsłonie VatiLeaks, można je odczytać w zupełnie nowym świetle.

Kwestia czasu

Dwa tygodnie po tych słowach Franciszka watykańska żandarmeria zatrzymała dwoje pracowników Kurii...

9111

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]