Reklama

Vader gminny

Vader gminny

03.11.2014
Czyta się kilka minut
Ujmijmy sprawę teleologicznie: świat zmierza ku upadkowi.
N

Nic nowego pod słońcem niby, ale trzeba przypominać, bez roztkliwiania się nad sobą, bez histerii, przypominać nagminnie. Wkrótce wybory samorządowe, pobudzają się oddolnie ruchy różnej maści, o uwagę elektorską na szczeblu lokalnym się dopraszając – i niby dobrze jest, i pięknie bardzo jest. Ale tu, w Polsce, na każdym zresztą szczeblu, w Polsce tu i tam, gruntownie brakuje Vadera. Nie chodzi mi o metalową kapelę Vader, której, nawiasem mówiąc, też zwykle w Polsce brakuje, gdyż zazwyczaj koncertują w Japonii. Chodzi mi o Lorda Vadera bezwzględnie egzekwującego bierne prawo wyborcze.
A przecie objawił się ostatnio u naszych wschodnich braci jako kandydat Internetowej Partii Ukrainy. Aż szkoda, że nie u nas. Kapitalny spot wyborczy bardzo wyróżniałby się na tle przaśnej konkurencji i z pewnością festiwalowo otrzymałby jakiegoś Yacha, ba! Yachami byłby opsypan. Teledysk z Vaderem...

2674

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]