Reklama

USA: zdrowie Clinton problemem jej kampanii

USA: zdrowie Clinton problemem jej kampanii

12.09.2016
Czyta się kilka minut
Podczas obchodów 15. rocznicy zamachów terrorystycznych na Nowy Jork kandydatka Demokratów Hillary Clinton zasłabła i musiała wcześniej opuścić uroczystość.
Hillary Clinton tuż przed rozpoczęciem nowojorskich obchodów Fot. Brendan Smialowski / AFP / EAST NEWS
S

Stacje CNN i MSNBC podały, powołując się na jej sztab, że Clinton poczuła się źle z powodu „przegrzania”, ale już kilka godzin później, po odpoczynku, czuła się „dużo lepiej”. Natomiast zbliżona do Republikanów stacja Fox News przedstawiła jej stan zdrowia jako bardzo poważny. Potem okazało się, że 68-letnia Clinton poszła na uroczystość już z zapaleniem płuc, które zdiagnozowano u niej dzień wcześniej. W przeszłości jej 70-letni rywal Donald Trump często atakował Clinton, sugerując, że stan zdrowia uniemożliwia jej pełnienie funkcji prezydenta USA (sam twierdzi, że jest okazem zdrowia). Zasłabnięcie Clinton może dostarczyć Trumpowi nowej amunicji. Obserwatorzy spekulują, czy wpłynie też na decyzje wyborców. Ostatnie sondaże pokazują, że na półtora miesiąca przed wyborami poparcie dla obojga kandydatów jest na podobnym poziomie. ©℗

​Na podst. AFP

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]