Reklama

Trudna narzeczona

Trudna narzeczona

14.10.2013
Czyta się kilka minut
Pozostawił przejmujące świadectwo umierania. Wiele osób przechowuje karteczki, na których dowcipnie komentował rzeczywistość, gdy nie mógł już mówić. Jednak tematu śmierci wtedy nie podejmował.
W

Wiosną 1998 r. ks. Józef Tischner – pomimo operacji wycięcia raka krtani, którą przeszedł jesienią, tracąc w efekcie jedną strunę głosową – jest niezwykle aktywny. Przyjmuje licznych gości, sam w gości chadza. Pisze więcej niż zwykle. Zbliża się do końca drugiego tomu filozofii dramatu (dzieło w zamierzeniu ma być tryptykiem). Udziela wywiadów, przygotowuje recenzje i polemiki. Zgadza się na przeprowadzenie niezwykle osobistej rozmowy, która wkrótce ukaże się pod tytułem „Przekonać Pana Boga”.
PRZEKONYWANIE BOGA
Jarosław Gowin, wówczas redaktor naczelny miesięcznika „Znak”, proponuje wydawnictwu książkę składającą się z rozmów z Tischnerem, które miałyby charakter nie filozoficzny, nie publicystyczny, lecz duszpasterski. Takiej pozycji w dorobku Tischnera rzeczywiście jeszcze nie ma, choć są np. zbiory kaznodziejskie wydane przez Oficynę Podhalańską....

9770

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]